Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
İstanbul'da İtalyan lezzeti: MUA Dondurma - Ekru Blog
MUA Dondurma EkruBlog

İstanbul’da İtalyan lezzeti: MUA Dondurma

Sonunda Mart ayındayız. Bu ay kışın bittiği, baharın başladığı güzel bir geçiş ayı. Bir soğuk bir sıcak derken güneşli günlerde aklıma gelen ilk şeylerden biri dondurma yemek oluyor. Geçen yıl keşfettiğim MUA Dondurma & Butik Pastane hakkında yazacağim bugün.

MUA Yeniköy EkruBlog

MUA Yeniköy – Ekru Blog

Gerçek italyan dondurması ve doğal tadı olan bir dondurma yemek istiyorsanız mutlaka MUA’nın dondurmasını denemelisiniz. Sahilde yürüyüşünüzü yaptıktan sonra bir dondurma molası vermek istediğinizde Sarıyer-Yeniköy’de karşınıza MUA çıkıyor. Küçük bir dükkan, dışarda 3-5 masası bulunuyor. Dondurmasının lezzeti kapıdaki sıradan belli ediyor kendini. Ve o sırada beklemek buna değiyor.

MUA’nın kurucusu Italya/Florensalı Elena hanım hayellerinin peşinden koşup istanbul’u gerçek Florensa dondurması ile buluşturmuş. Dondurmaları her gün taze imal ediyorlar ve kullandıkları malzemeleri seçerken doğal ve kaliteli olmasına dikkat ediyorlar. Tabii ki yapay hiç bir şey kullanmıyorlar. Bu sebeple de dondurmalarının tadı gerçek meyveyi, çikolatayı yercesine lezzetli. Ayrıca taktir ettiğim diğer bir konu da herşeyi mevsiminde sunmaları. Meyvelerin olgunlaştığı mevsimlerde dondurmasını imal ediyorlar. Yani gittiğiniz mevsime göre seçenekleri de değişiyor. Emin olun her mevsim beğeneceğiniz bir tat mutlaka olacaktır.

MUA Bitter Limon EkruBlog

MUA Bitter Çikolata-Limon – Ekru Blog

Bizzat deneyip tadını çok sevdiğim çeşitleri bitter çikolata, limon, portakal, incir ve erik. Bunların dışında kahve, balkabağı, nar, fıstık veya klasik seçenekler de bulabilirsiniz. Tabi her şey mevsimine göre ;)Dondurma dışında kahve ve pasta çeşitleri de bulunuyor menülerinde. Bir sonraki ziyaretimde mutlaka deneyeceğim. Sizlerle de deneyimimi paylaşırım:)

İstanbul’da yaşayan veya yolu düşecek olanlara benden tavsiye: Mutlaka MUA’nın dondurmalarını deneyin. İnstagram’da #ekrublog veya #ekruview hashtaglerini kullanarak beni de haberdar etmeyi unutmayın:)

Alttaki yorum kısmından da bana ulaşabilirsiniz.

MUA’nın internet adresi: www.mua.com.tr

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın