Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Kına Gecesi deyip geçmeyin! - Ekru Blog
Kına Gecesi Mum

Kına Gecesi deyip geçmeyin!

Kına geceleri yıllardır kültürümüzün bir parçasıdır. Düğünlerin olmazsa olmazı. Kızın eve vedası, aslında çok duygusal ve önemli bir anıdır. Eskiden kınalar kız evinde en yakınlar arasında yapılırdı. Artık bu durum değisti. Düğünden bile daha önemli bir hal almaya başladı. Düğün salonlarında, gösterişli dekorlarla, en popüler müzikler ve bol eğlence ile. Tabii ki kınalar yakılıyor, gelin ağlıyor ama eğlenceli kısmı daha ağır basıyor.

Eski Kına Geceleri

Eski Kına Geceleri

Bir kızın hayalidir kına gecesi isterseniz adına bekarlığa veda da diyebiliriz. Artık düğüne birkaç gün kalmıştır ve ev yerleştirmesi, gelinlik provaları, alyans seçimi derken zaman ne çabuk geçmiş dersiniz. Herşeyiniz hazırdır ama siz de yorgunluktan bitmişsinizdir. İşte o zaman kına gecesi tam da olması gereken şeydir:)

Kına Gecesi Dekor

Bu yoğun hazırlık süresinde sizler için kına gecesi hazırlığı hakkında püf noktalar vereceğim.

Öncelikle tüm hazırlık süresi için listeler yapmanızı öneriyorum. Hallettiğiniz şeylerin üzerini çizdiğinizde rahatlayacaksınız:) Kına gecesi için nasıl hazırlanır?

  1. Düğün tarihinizi netleştirdiğinizde kına geceniz için de bir tarih belirlemelisiniz. Tavsiyem düğünden iki-üç gün önce kına gecenizi yapmanız. Hafta içi herkes gelemez derseniz bir hafta önceki hafta sonu da iyi bir seçim olur. Düğünden hemen önce kına gecesi yapmanızı önermiyorum. Inanın ki sabah uyanmakta zorluk çekersiniz:)
  2. Artık mekan seçimini yapabillirsiniz. Bütçenize ve belirlediğniz kişi sayısına göre en uygun mekanı seçin. Genelde kına geceleri için sadece boş bir salon kiralandığı için çok da pahalı bir yere gerek yok. Nasılsa dekorunu siz yapabilirsiniz;)
  3. Kına gecelerinde organizasyon şirketleri ile anlaşmak son yıllarda çok popüler oldu. Farklı konseptler, renkli dekorlar, kostümler, davullar.. İsteklerimiz arttıkça bunları diğer hazırlıkların arasına sıkıştırmak zor oluyor. Tüm hazırlıkları üstlenen ve o gün size ve yakınlarınıza yardımcı olan organizatörler ile anlaşmayı size öneriyorum.
Kına Gecesi Konsept

Kına Gecesi Konsept

Bu üç adımı attıktan sonra geriye detaylar kalıyor. Kına kıyafetı, dekorasyon, yiyecek içecek, hediyeler, müzikler ve aklınıza gelebilecek ve hayal ettiğiniz her şey. Bu detayları organizatörünüz ile bir görüşmede halledip rahatınıza bakabilirsiniz. Sizlere kendi kına hazırlığım ve kına gecemden bahsederek nerele dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağım. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın