Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Düğün Mekanımız: Erkan Sezgin Düğün & Toplantı - Ekru Blog
Ekrublog dugun

Düğün Mekanımız: Erkan Sezgin Düğün & Toplantı

Bir önceki yazımda sizlere düğün mekanı seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda ise kendi düğünümden bahsedeceğim. Sakarya’da evlenmeyi düşünen çiftlere güzel bir mekan önerim var!

Düğün Mekanımızı nasıl bulduk? 

Düğünümüz Ağustos 2016’da oldu. Düğün mekanı arayışına ise tam bir yıl önce başladık. Aklımızda yaz aylarına yakışır bir kır düğünü vardı. Bu nedenle Sakarya’da bulunan tüm açık alanlı düğün mekanlarını ziyaret ettik. Tek tek görüşmeler, fiyat teklifleri ve menü tadımları gerçekleştirdik. Özellikle herkesin kolayca ulaşabileceği bir yer olması da bizim için önemliydi. O nedenle merkeze yakın yerlere öncelik verdik. Bunun dışında malesef kır düğünü adı altında bahçeler, bakımsız göl kenarları ile de karşılaştık. Elediğimiz birçok mekan oldu. Çoğu mekanda içimize sinmeyen şeyler oldu. Örneğin aynı gün iki düğün yapan mekanlar, açık alanda yağmura karşı önlem alınmaması, menü’nün kalitesiz oluşu gibi ayrıntılar yüzünden birçok mekanı eledik. Son olarak 2015 yılında yeni açılan Erkan Sezgin Düğün mekanını bulduk. Tam aradığımız gibi açık alanda, ortasında havuz bululan güzel bir mekandı. Görüşmemizi gerçekleştirdiğimizde her ayrıntısı ile içimize sindi. Bir gün de düğün sırasında mekanı ziyaret ederek menü tanımını da yaptık. Canlı bir düğün de gördükten sonra bir yıl sonrası için düğün mekanımız ile anlaştık.

erkan-sezgin-mekan

Erkan Sezgin Düğün Mekan

Düğüne birkaç hafta kala tekrar son detayları netleştirmek üzere düğün mekanımız ile görüştük. Standart düğün paketini seçtik. Bunun içerisinde Kokteyl Menü ve Pasta, Masa dekorasyonunda renk seçimi, Müzik ve Fotoğrafçı dahildi. Düğünden önce bir canlı düğün daha izledik ve aklımızdaki soruları sorma fırsatı bulduk. Erkan Sezgin çalışanları düğün öncesi de çok ilgililerdi. Bizi ailelerinden biri gibi ağırladılar ve sorularımızı cevapladılar. İçimiz çok rahattı.

Düğün günü:

Düğün günü gelin arabası ile mekana geldiğimizde bizimle ilgilenen çalışanlar ve kameramanlar tarafından karşılandık. Gelin odasına geçtik ve bize seçmiş olduğumuz menü ve içecekler ikram edildi. Bizimle özel olarak ilgilenen beyfendi düğün akışı ile ilgili bizi bilgilendirdi ve heyecanımızı aldı.

erkan-sezgin-gelin-odasi

Erkan Sezgin Gelin Odası

 

erkan-sezgin-giris

Erkan Sezgin Giriş

 

Biz beklerken misafirler de gelmeye başladı. Gelen misafirleri kapıda keman eşliğinde karşılandı. Nikah memurumuzun gelmesi ile birlikte saat 20:30’da çıkışımızı yaptık. Nikahımız havuzun üzerindeki köprüde kıyıldı. Özellikle Köprü üzerinde olması çok özel bir ayrıntıydı. Nikahtan sonra ilk dansımız, pasta kesimi ve takı töreni ile düğün devam etti. Bu sırada yemek ikramı da başlamıştı. Canlı müzik ile artık düğünün tadını çıkarma vaktı gelmişti. Çok eğlenceli, dolu dolu bir düğün yaşadık ve saat 23:00’de sona erdi.

erkan-sezgin-masa2

Biraz detaylardan bahsedelim..

Mekan düzeni nasıldı? 

Sadece açık alanı mevcut olsa da yağmura karşı çok iyi önlem alınmıs. Masaların olduğu alanlar ve pistin üstü kapalıydı. Ayrıca çok büyük bir mekan olduğu için 3000 kişiden fazla misafir ağırlayabiliyor. Bizim 700 misafirimiz oldu ve neredeyse alanın yarısı boştu. Özellikle pistten biraz uzakta bulunan çay köşesi de müzik sesinden rahatsız olanlar için ideal bir çözüm olmuş. Çocuklar için de bir park olması çocuklu davetliler için güzel bir ayrıntı. Ayrıca büyük bir otoparkı ve mescidi de bulunuyor. Gelin odasının da dekoru ve ayrıntıları çok hoştu.

erkan-sezgin-kus-bakisi

Erkan Sezgin Düğün Mekan

Çalışanların ilgisi nasıldı?

İş dağılımı çok iyi olan Erkan Sezgin ekibinde bizimle özel olarak ilgilenen bir kişinin olması çok iyiydi. Onun dışında düğünün akışından sorumlu bir kişi vardı ve tabii ki onlarca garson. Herkesin sorumluğu ayrı olması içimizi rahatlattı. Hiç bir sorun yaşamadan geçirdik düğünümüzü. Misafirler de servisten memnun kalmışlardı.

erkan-sezgin-masa

Erkan Sezgin Masalar

Müzikler nasıldı?

İlk olarak standart paketi seçmemize rağmen girişte misafirleri karşılayan keman çalan bir grubun olması bizi çok mutlu etti. Biz henüz çıkışımızı yapmadan hafif canlı müzik olması çok güzel bir ayrıntıydı. Düğün süresince müzisyenler özel bir istek gerektirmeden güzel şarkılar ile herkesi eğlendirdi.

erkan-sezgin-pist

Erkan Sezgin Pist

Fotoğrafçılar nasıldı?

Erkan Sezgin ekibinin Saral Fotoğrafçılık ile çalıştığını duyduğumuzda çok sevinmiştik. Sakarya’nın en iyi fotoğrafçıları arasında yer alıyorlar. Düğün sırasında birçok kameraman geldiğimiz andan itibaren her ayrıntıyı çektiler. Ayrıca drone kamera ile de kuş bakışı güzel bir çekim oldu. Düğün günü bu yönden bir sınıkıntı yaşamadık. Malesef ki fotoğraflarımızı teslim alacağımız gün geldiğinde hayal kırıklığı yaşadık. Fotoğrafların düğünden üç hafta sonra hazır olacağı söylenmişti. Saral Fotoğrafçılığa gittiğimizde henüz hiç bir işlem yapılmamıştı. Fotoğraf ve video çekimini bir ay gecikmeli ve birçok hatırlatma sonunda alabildik. Çekim kalitesini de malesef beğenmedik. Video çekimindeki geçişlerde hatalar, yanlış odaklamalar vardı. Fotoğraflar da aynı şekilde.. Kaliteli çekimler yapabildikleri halde bu tür düğün organizasyonlarına daha çok ilgi göstermelerini umardık. Ne yazık ki gözümüzden düştüler. Kesinlikle önermiyoruz ve Erkan Sezgin ekibinin de bundan sonra başka bir fotoğrafçı ile çalışmasını umuyoruz.

Sonuç olarak ben Sakarya’da evlenecek tüm çiftlere Erkan Sezgin’i öneriyorum. Biz çok aradık siz hiç uğraşmayın ilk olarak bu mekan ile görüşün;)

Benimle düğün hikayelerinizi paylaşmayı unutmayın..

Instagram #ekrublog #ekruview

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın