Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Detoks Çayları'nın faydaları - Ekru Blog
detoks çayı ekrublog

Detoks Çayları’nın faydaları

Çay içmeyi milletçe çok severiz. Klasik siyah çayın dışında dünyada yüzlerce bitki ve meyve çayları vardır. Çay içmek bir yaşam biçimi aynı zamanda da şifa ve sağlıktır. Her çayın ayrı bir tadı, ayrı bir etkisi vardır. Herkesin damak tadının da farklı olmasıyla birlikte farklı karışımlardan farklı tatlar oluşturabilinir.

 

Size bu yazımda detoks etkisi olan çay çeşitlerinden ve faydalarından bahsedeceğim.

Detoks Çayı nedir ve ne işe yarar?

Detoks (detoxification) vücudu toksinlerden arındırmaya yani vücuttaki zehri atmaya deniyor. Detoks Çayı ise çeşitli bitki çayları, zencefil, limon ve yeşil çayı içinde barındırır. Bu karışımlar metabolizmayı hızlandırdığından ötürü vücudun toksinlerden, zehirlerden arınmasına yardımcı oluyor.

detoks çayı ekrublog

Detoks Çayının içindekiler nedir ve ne işe yararlar?

Yeşil Çay: İçindeki antioksidanlar sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

yesil-cay ekrublog

Limon Otu Çayı: Limon otunun içindeki sitral, acı maddeler ve eterli yağlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlenir, romatizma ve deri hastalıklarına karşı etkilidir ve aynı zamanda özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve enfeksiyon gibi rahatsızlıklardan korur.

limon-otu-cayi

Kök Zencefil: İçindeki kalsiyum, demir ve mineraller sayesinde sindirimi güçlendirir.

kok-zencefil ekrublog

Melisa ve Nane Çayı: Mide rahatsızlıkları, stres ve uyku sorununa karşı etkili aynı zamanda C vitamini ve antioksidan icerir.

nane-cayi

Mate Çayı: Metabolizmayı hızlandırır, tok tutar ve enerji verir

mate-cayi

Bu çaylar dışında kullanılan farklı çay çeşitleri de vardır. Detoks çaylarının tek bir karışımı yoktur. Birçok farklı Çay kombinasyonu ile farklı tatlar ve karışımlar elde ediliyor.

Bir sonraki yazımda Detoks Çayı tarifi ile görüşmek üzere.

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın