Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/ekrublog/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Ekru Blog İnceliyor: Arpa Çiminin Faydaları Nelerdir? Arpa Çimi İncelemesi
arpa çimi

Ekru Blog inceliyor: Mucizeler Bitkisi Arpa Çimi ve Arpa Çiminin Faydaları

Size bitkilerin arasında besin değerinin, vitaminlerinin, minerallerinin ve antioksidanlarının en yüksek olanı Arpa Çimi’ni tanıtmak istiyorum. Arpa çimi ve arpa çiminin faydaları nelerdir?

Aylar önce iş arkadaşımın önerisi üzerine her gün bir-iki bardak arpa çimi tozu içmeye başladım. Çok kişinin sağlık sorunlarına çözüm olan Arpa Çimi bana da çok faydalı oldu. Kendimi daha güçlü ve dinç hissettim. Ayrıca bahar aylarında yaşadığım polen ve yeşilliklere karşı alerjilerime karşı çok etkili oldu.

Arpa Çimi nedir? Neye faydalıdır? Nasıl kullanılır ve nerede bulunur?

arpa çimi yetiştirmek

 

 

Arpa Çimi adının da belli ettiği gibi bildiğimiz çime benzeyen yeşil bir bitkidir. Uzun yıllar önce Japon bilim adamı Dr. Yoshihide Hagiwara’nın 200 den fazla bitki üzerinde yaptığı araştırma sonucu tüm yeşil bitkiler arasında en çok mineral, vitamin, mikro element, klorofil ve enzim içeren bitkinin Arpa Çimi olduğunu fark etmiş.

 

 

Birkaç karşılaştırma yapalım:

arpa çimi tozu

Arpa Çiminin Faydaları

Arpa Çimi – İnek Sütü: 11 kat daha fazla Kalsiyum

Arpa Çimi – Ispanak/Brokoli: 5 kat daha fazla Demir

Arpa Çimi – Buğday: 4 kat daha fazla B1 Vitamini

Arpa Çimi – Portakal: 7 kat daha fazla C Vitamini

Faydalarından birkaçı ise vücudun asit-alkali dengesini sağlaması, iltihap önleyici olması, bağışıklık sistemini güçlü tutması ve kolesterol düşürmesi.

Kanser gibi ağır hastalıklarda bile çok faydalı olan Arpa Çimi birçok hastalığa iyi geliyor.

Ben Arpa Çimi tozunu Almanya’da İnternetten sipariş vermiştim. 500 gr paketini 18,75 Euro’ya almıştım. Maalesef Türkiye’den sipariş almıyorlar. Avrupa’daki okurlarım için Linki paylaşıyorum: www.golden-peanut.de Türkiye’den sipariş vermek isteyenler www.aliexpress.com dan sipariş verebilir. Birkaç farklı Arpa Çimi tozu satan markalar mevcut. Seçim yaparken doğal olmasına dikkat edin. Fiyatının da benim aldığım fiyatın çok üstünde veya altında olmamasına dikkat etmenizi öneririm. Doğal olmayan tozların fiyatı daha düşük olacaktır.

Arpa Çimi tozu için günlük tüketim önerisi 2 veya 3 defa, iki tatlı kaşığı Arpa Çimi tozunu 300 ml su veya 100% meyve suyu ile karıştırıp içmek. Arpa Çiminin bir tadı yoktur ama belirgin bir çim kokusu vardır. Kokuyu sevmeyenler için önerim elma suyu ile içmeniz. Elma suyunun kokusu Arpa Çimini bastırıyor.

Aynı zamanda Arpa Çimi tozunu meyveli yoğurdunuza ekleyip veya baharat gibi salatalarınıza da ekleyebilirsiniz. Not: yemeklere pişme aşamasında katarsanız değer kaybeder. O yüzden yemeklere katmak istiyorsanız piştikten sonra biraz daha ilave edebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun, sağlıklı günler dilerim. Yorumlarda görüşmek üzere:)

 

 

 

Facebook Yorumları

One Comment

Bir Cevap Yazın